Dziś uczniowie klas I a, I d, IV b oraz IV c uczestniczyli w przedstawieniu: „Baczyński, człowiek, który chciał żyć drugi raz” przygotowanym przez Teatr Yeta z Łódziego Domu Kultury.
Warto podkreślić, że w spektaklu grała uczennica „Bynarówki” – Natalia Stroiwąs z klasy IV b, której gratulujemy umiejętności aktorskich oraz talentu wokalnego.
Baczyński, człowiek, który chciał żyć drugi raz
Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych
W dniu 22.11.2022 o godz. 13.00 uczniowie z klasy IIIc i IIId przystąpili do Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
Konkursowicze mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań. Czas na to zadanie wynosił 30 minut.
Miło nam ogłosić, że etap szkolny Olimpiady ZUS wygrały uczennice z kl. III d:
Magdalena Patora, Kamila Cwanek oraz Aleksandra Chabros uzyskując w sumie 56 pkt na 60 pkt.
Serdecznie gratulujemy dziewczynom tak wspaniałego wyniku. Teraz czekamy na informację z ZUS jak nasza drużyna wypadła na tle innych łódzkich szkół. Trzymamy za nią mocno kciuki, aby miała szansę reprezentować Bytnarówkę na etapie wojewódzkim konkursu.
Śladami Marii Konopnickiej
Młodzież dwóch klas społeczno- prawnych miała okazję 21 listopada odwiedzić jedno z kilku miejsc w Polsce związanych z życiem Marii Konopnickiej. W okazji 180 rocznicy urodzin pisarki Sejm RP ustanowił ją jedną z patronek roku 2022. Uczniowie zwiedzili dworek w Bronowie i wysłuchali ciekawej prezentacji o życiu i twórczości autorki ,,Roty".
Kolejnym zwiedzanym miejscem był pałac w Nieborowie. Piękne wnętrza, meble, lustra, kandelabry, portrety, bogaty księgozbiór- wszystko to zrobiło na zwiedzających duże wrażenie i zostanie zapamiętane na długo.
Organizatorem wyjazdu było Stowarzyszenie Przyjaciół Mileszek. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie do udział w projekcie.
Warsztaty „Malarskość filmu 4.0”
18 listopada klasa 1e wybrała się do Muzeum Kinematografii w Łodzi na warsztaty „Malarskość filmu 4.0”. Tematem zajęć był „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza w ujęciu plastycznym i filmowym. Uczniowie najpierw wysłuchali prelekcji poświęconej inspiracjom malarskim w filmowej adaptacji epopei narodowej w reżyserii Andrzeja Wajdy. Dowiedzieli się między innymi kto tworzył pierwsze ilustracje do utworu, którzy malarze inspirowali się dziełem Mickiewicza w swoich obrazach, poznali także pojęcie syntezy sztuk oraz jak różne sztuki plastyczne przenikają się wzajemnie tworząc spójny obraz filmowy. Po wysłuchaniu prelekcji uczniowie obejrzeli projekcję „Pana Tadeusza” na srebrnym ekranie kina „Kinematograf”. Zwieńczeniem zajęć były warsztaty plastyczne, podczas których młodzież miała okazję wcielić się w artystów, scenografów, malarzy i stworzyć własne ilustracje oraz instalacje będące ich własnymi interpretacjami malarskości filmu Wajdy. Ostatnim elementem projektu była wystawa wirtualna prezentująca prace powarsztatowe w formie grafiki lub fotografii zainspirowane kadrami malarskimi - Muzeum Wyobraźni wszystkich uczestników projektu. Zachęcamy do zapoznania się z pracami warsztatowymi pod tym linkiem: Wirtualna galeria - muzeum wyobraźni - Muzeum Kinematografii w Łodzi
Klasa 3c na warsztatach w MS2 i Filharmonii
W minionym tygodniu klasa 3c uczestniczyła w ciekawych warsztatach artystycznych pod tytułem "Abstrakcja" w muzeum MS2 przy ul. Ogrodowej 19. Uczniowie zwiedzili wystawę, wysłuchali prelekcji oraz wykonali prace rozwijające ich kreatywność. Odwiedzili również filharmonię, gdzie zapoznali się z historią tego miejsca. Następnie wzięli udział w koncercie kameralnym "Polska muzyką malowana" oraz wysłuchali ballad A. Mickiewicza w oprawie muzycznej.
2
Przerwa na czytanie
III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie"! #przerwanaczytanie w Bytnarówce 📚😊
4
Teledysk patriotyczny
Nasi uczniowie postanowili uczcić Święto Odzyskania Niepodległości w nowoczesny, nietypowy sposób. Przenosząc się do świata wirtualnego, stworzyli oni własny teledysk do utworu patriotycznego.
Pamięci dzieciom Holocaustu
W środę, 2 listopada, uczniowie klasy I B posadzili przed szkołą cebulki żółtych krokusów. Otrzymali je z Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie. Zakwitające na początku wiosny kwiaty upamiętniają dzieci - ofiary Holocaustu.
Zabawa Halloweenowa
Jury, po burzliwych obradach, przedstawia wyniki zabawy Halloween
W kategorii "klasa" wygrywają:
1A "Uczniowie w krawatach"
oraz
2E "Men i black"
W kategorii indywidualnej:
I miejsce - Julia Klata 1E jako "Królowa kart"
II miejsce - Julia Gaca 2B jako "Wiedźma"
III miejsce - ex aequo Iwona Legutowska I E "Psychopatka"oraz Laura Podkówka 4a jako Quella Demon
W kategorii "najlepsza dynia" z okazji Halloween:
I miejsce - Kamila Cwanek 3d
II miejsce Martyna Szczechowska 4c
III Miłosz Kurabiewski 3d
Wszsytkim serdecznie gratulujemy.
10
HEALTHY DAY z ANNĄ LEWANDOWSKĄ
23.X.2022r w Atlas Arenie w Łodzi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w HEALTHY DAY z ANNĄ LEWANDOWSKĄ, imprezie organizowanej przez Łódzką Akademię Karate Tradycyjnego. Był to sportowy dzień ze znaną osobą, podczas ktorego promowano wśród młodzieży zdrowy i aktywny tryb życia.