W środę, 2 listopada, uczniowie klasy I B posadzili przed szkołą cebulki żółtych krokusów. Otrzymali je z Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie. Zakwitające na początku wiosny kwiaty upamiętniają dzieci - ofiary Holocaustu.
Zabawa Halloweenowa
Jury, po burzliwych obradach, przedstawia wyniki zabawy Halloween
W kategorii "klasa" wygrywają:
1A "Uczniowie w krawatach"
oraz
2E "Men i black"
W kategorii indywidualnej:
I miejsce - Julia Klata 1E jako "Królowa kart"
II miejsce - Julia Gaca 2B jako "Wiedźma"
III miejsce - ex aequo Iwona Legutowska I E "Psychopatka"oraz Laura Podkówka 4a jako Quella Demon
W kategorii "najlepsza dynia" z okazji Halloween:
I miejsce - Kamila Cwanek 3d
II miejsce Martyna Szczechowska 4c
III Miłosz Kurabiewski 3d
Wszsytkim serdecznie gratulujemy.
10
HEALTHY DAY z ANNĄ LEWANDOWSKĄ
23.X.2022r w Atlas Arenie w Łodzi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w HEALTHY DAY z ANNĄ LEWANDOWSKĄ, imprezie organizowanej przez Łódzką Akademię Karate Tradycyjnego. Był to sportowy dzień ze znaną osobą, podczas ktorego promowano wśród młodzieży zdrowy i aktywny tryb życia.
Wycieczka do Muzeum Książki Artystycznej
28 października klasa 4d zwiedzała niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie Łodzi - Muzeum Książki Artystycznej. Muzeum mieści się w willi Grohmana, która zrobiła na zwiedzających duże wrażenie, w każdym kącie tego budynku czuć ducha przeszłości. Zgromadzone tam książki artystyczne przyciągają uwagę swoim wyglądem, formą, koncepcją twórców, których ogranicza jedynie wyobraźnia. Po wysłuchaniu opowieści o tym miejscu założycielki -Pani Jadwigi Tryzno- uczniowie oglądali niezwykłe egzemplarze książek, widzieli także dawne maszyny drukarskie i mieli okazję dowiedzieć się, jak przed erą cyfrową wyglądało drukowanie.
Targi Pracy
27 października klasa IV b brała udział w Targach Pracy organizowanych przez Biuro Karier przy Uniwersytecie Łódzkim.
Muzeum Auschwitz- Birkenau
Uczniowie klasy IV b, III b oraz III d zwiedzali Miejsce Pamięci oraz Muzeum Auschwitz- Birkenau, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady.
UMED w Bytnarówce
20 października na lekcji wychowawczej w klasie 4d gościli przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego. Przedstawili zasady rekrutacji na wydziały UMED, warunki odbycia stażu jeszcze w trakcie nauki w liceum. Student zachęcał do udziału w kołach naukowych, opowiadając o letnich wyjazdach i wspólnych projektach. Była okazja do uzyskania odpowiedzi na wiele pytań, a na koniec Prowadząca wyłoniła zwycięzców testu, którzy otrzymali upominki.
Wizyta w zakładzie karnym
7 października uczniowie klasy IV b mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem Służby Więziennej podczas wizyty w Zakładzie Karnym nr 1 w Łodzi mieszczącym się przy ul. Beskidzkiej. Dzięki spotkaniu uczniowie poszerzyli wiedzę na temat odpowiedzialności karnej oraz dowiedzieli się, na czym polegają codzienne obowiązki pracowników Służby Więziennej.
Dyktanda dla Maturzystów
W piątek, 21 października, w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim odbył się etap finałowy Wojewódzkiego Dyktanda dla Maturzystów "Łódzkie Pamięta", w którym wziął udział Krzysztof Śliskowski z kl. IV B, laureat etapu rejonowego. Podczas spotkania był czas nie tylko na zmagania mistrzów ortografii, ale i na wspólny spacer po mieście. Naszemu finaliście serdecznie gratulujemy znakomitej znajomości zasad pisowni!
Dzień Edukacji Narodowej
14 października w Bytnarówce to podwójne święto. Oprócz Dnia Edukacji Narodowej, świętowaliśmy także uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Obchody tego dnia rozpoczęliśmy tradycyjnie od patriotyczno-historycznej gawędy o patronie – Janku Bytnarze „Rudym”, którą poprowadził wieloletni dyrektor naszej szkoły, mistrz mowy polskiej - pan Krzysztof Jakubiec. Po gawędzie, podczas której uczniowie klas pierwszych wysłuchali opowieści o męstwie i odwadze bohaterów „Kamieni na szaniec”, pani dyrektor Katarzyna Paliwoda przywitała pierwszaków w gronie uczniów. Okazja ta stała się także pretekstem do zainaugurowania nowej szkolnej tradycji – nadania honorowego tytułu MENTORA BYTNARÓWKI panu Krzysztofowi Jakubcowi. Tytuł ten będzie odtąd nadawany zasłużonym dyrektorom i nauczycielom naszej szkoły. Pan Krzysztof Jakubiec jest też pomysłodawcą i opiekunem konkursu Arsenał Pamięci. Wieloletni dorobek tego konkursu, czyli zgromadzone prace jego laureatów, będą tworzyły tegoroczną wystawę, której otwarcie odbędzie się w drugim tygodniu grudnia i rozpocznie cykl gawęd i spotkań z historią, a także będzie okazją do otworzenia w szkole Międzypokoleniowego Centrum Edukacyjnego. Po tych wydarzeniach odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych, w którym symbolicznie uczestniczyły delegacje klas starszych. Całą uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu muzyczno-wokalnego pod kierunkiem p. Bernadety Forc.