Współczesna Warszawa zaskakuje za każdym razem…

Październikowy wyjazd maturzystów naszego licem wraz z Panią Dyrektor i Panią Elżbietą Strzelecką, okazał się wartą zapamiętania przygodą.
Pod przewodnictwem Pani Pedagog i wieloletniego przyjaciela szkoły, Pana Krzysztofa Jakubca, zwiedziliśmy zabytkowy Cmentarz Powązkowski, na którym spoczywa wielu działaczy Armii Krajowej, wybitni uczeni, poeci, artyści. Wzruszające wspomnienia profesora dotyczące harcmistrza Aleksandra Kamińskiego, autora książki pt. „Kamienie na szaniec” oraz chwila zadumy były ważnymi elementami wycieczki. Złożenie hołdu i zapalenie zniczy przy grobach powstańców warszawskich, zwłaszcza patrona szkoły, Janka Bytnara, a także przy grobach  ofiar katastrofy smoleńskiej, wzruszyło wielu z nas.
Lekcja w Muzeum Narodowym była nie lada przeżyciem. Zapierające dech w piersiach dzieła będące na wyciągnięcie ręki, interpretacja obrazów czy ciekawostki przedstawione przez przewodnika z pewnością zostaną zapamiętane na długi czas.Ostatni przystanek  naszej podróży to wizyta w polskim parlamencie. Choć początkowo, największe emocje wzbudziło przejście przez bramki wykrywające metale, wykład na temat procedur legislacyjnych okazał się równie ciekawy. Niespodzianką było pojawienie się posła Dariusza Jońskiego, który z innej perspektywy wyjaśnił wiele powszechnie krążących opinii na temat rządu i chętnie oprowadził nas po najbardziej prywatnych zakamarkach parlamentu.
Chwila relaksu na warszawskiej starówce była idealnym zwieńczenie podróży. Mimo  pogody, która nie zachęcała  do wędrówek, doszliśmy do wniosku, że Warszawa jest nie tylko naszą stolicą, ale przede wszystkim miastem, które  zaskakuje za każdym razem.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.