Uroczysta gala konkursowa w XXIX LO

14 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczystość, podczas której podsumowane zostały różne działania uczniów Bytnarówki w I semestrze . Uczniowie usłyszeli werdykt jury w konkursach : literackim, filmowym, plastycznym, fotograficznym  oraz anglistycznym.

Trzy pierwsze z nich przebiegały pod hasłem ,, Moja Niepodległa” i odwoływały się bezpośrednio do obchodzonej w tym roku 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy zgłaszali

swoje wiersze, opowiadania, tworzyli etiudy filmowe, projektowali kartki pocztowe, stemple, znaczki, wykonywali fotografie.

Oto wyniki:

W konkursie literackim postanowiono przyznać dwa drugie miejsca, zajęli je Aleksandra Brzostowicz i z klasy 3b i Jakub Kisiel  z 2c. Najlepszą etiudę filmową pt. ,,Kapitan Polska” stworzyła klasa 2a, drugie miejsce zajęła klasa 1c.

Konkurs plastyczny wygrali: w kategorii plakatu Mikołaj Pietrzykowski, w kategorii – projekt stempla – Julia Kisielewicz, w kategorii- pocztówka- Anna Jagielska.

Warto wspomnieć, że cztery  dziewczyny  wzięły udział w konkursie ,,Niepodległa między słowami” organizowanym przez AOIA w Łodzi.

Małgorzata Krzemińska z klasy 1b, Anna Głąb z klasy 1d oraz Aleksandra Karlińska  z klasy 2a recytowały wiersze, a Julia Woźnicka z klasy 1d zaśpiewała niezwykle przejmującą piosenkę.

Dużą wrażliwość  i dojrzałość artystyczną wykazali chłopcy z klasy 3c -Jakub Antosik i Cyryl Kaczykowski wykonując  nagrodzoną fotografię pt.,, Zerwane więzy”.

Konkurs na prezentację w języku angielskim ,, Mój ulubiony autor anglojęzyczny” wygrali Jakub Matysiak i Ola Jabłońska z klasy 2a, drugie miejsce zajął Maciej Workowski z tej samej klasy, a trzecie dziewczyny z klasy 1a- Natalia Grzelak i Natalia Jałmużna.

Pani Ewa Dreżdżeniewska wręczyła nagrody zwycięzcom konkursu fotograficznego, który został ogłoszony podczas wyjazdu integracyjnego klas pierwszych. Otrzymały je: Zuzanna Domańska z klasy 1b, Gabriela Prażmowska z klasy 1c i Natalia Lis z klasy 1a.

Uroczystość   znakomicie poprowadzili uczniowie klasy 2b:  Kamil Ostrowski, Julian Rakowski i  Alan Rydzewski.

Wszystkim  serdecznie gratulujemy.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.