Rusza Akcja Pomocy dzieciom z Afganistanu

POMÓŻMY DZIECIOM wraz z Fundacją Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania:

 Wojna tam trwa już ponad 30 lat. Z powodu braku dostępu do opieki medycznej i biedy dzieci w Afganistanie umierają częściej niż w Afryce. Jeśli już przeżyją, w tych trudnych warunkach, to i tak nie wszystkie mogłą pójść do szkoły z powodu braku obuwia i ciepłych okryć, nie mówiąc już o podstawowych pomocach szkolnych.

Wakacje w Afganistanie są zimą, bo dzieci nie mają butów, żeby dotrzeć w śniegu do szkoły. Za całe okrycie przy 20 stopn. mrozach służą im często jedynie cienkie wdzianka i bluzy. Szkoły to najczęściej podarte namioty lub miejsca pod drzewem, na których dzieci siadają i słuchają swojego nauczyciela.
W Afganistanie ludzie marzą o końcu wojny i o pokoju. Choć normalne życie pamiętają tylko najstarsi.

Chcielibyśmy podarować Afgańskim dzieciom namiastkę zwykłego życia.

Ciepłe zimowe ubranie… przybory szkolne… Niech normalne życie nie będzie tylko naszym udziałem. Niech na ich buziach zagości uśmiech.

Zgromadzoną pomoc rozdadzą dzieciom polscy żołnierze. To oni alarmują, że widują bose dzieci biegnące, po śniegu, za wojskowymi samochodami w nadziei, że coś dostaną.

Co jest potrzebne?

1) Każdy rodzaj przyborów szkolnych, bo dzieciom brakuje podstawowych rzeczy: ołówki, zeszyty,długopisy, kredki, mazaki i wszystko co może przydać się w szkole i sprawić radość

2)Każdy rodzaj ciepłego zimowego ubrania dla dzieci w wieku od roczku do 15 lat: czapki,szaliki,rękawiczki,kurtki,dresy,spodnie,buciki,kozaki i wszelkie inne ubrania przydatne podczas mrozów…
Z powodu przepisów celnych ubrania nie mogą nosić śladów używania, choć nie muszą być nowiutkie.  O ile to możliwe, zarówno przybory szkolne jak i ubrania, nie powinny zawierać odniesień do szeroko rozumianej „kultury amerykańskiej”.

3) Zabawki,pluszaki, gry czyli wszelkie przedmioty służące zabawie najmłodszych 🙂

ZBIÓRKA POMOCY W NASZEJ SZKOLE TRWA DO DNIA 30 STYCZNIA 2013 r.- dary prosimy składać w p.310 🙂

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.