DEBATOWA ODYSEJA „BYTNARÓWKI”

W tym roku szkolnym XXIX LO po raz pierwszy w swej historii zaistniało za scenie debat oksfordzkich. Dziewięcioro uczniów reprezentowało barwy szkoły w dwóch turniejach o jakże trudnej formule.  Co więcej, od razu odniosło pierwsze sukcesy! Ale po kolei…

W Ogólnopolskim Turnieju Debat Oksfordkich „Historia w słowie zamknięta”, którego organizatorem był Regionalny Ośrodek Dialogu i Edukacji Historycznej (RODEH) wystąpiła drużyna w składzie: Aleksandra Brewińska (Ib), Oskar Bugajny (IIIb), Julia Gertner (IIb), Julian Rakowski (Ib), Kamila Szymanek (Ib) i Michalina Poręba (Ib). Ekipa zabłysnęła wiedzą i erudycją w etapie regionalnym, całkowicie zaskakując rywali. Zajęła I miejsce, dzięki czemu awansowała do finału krajowego, który rozegrany został 5 kwietnia. W morderczych zmaganiach na słowa i argumenty wywalczyła w nim czwartą lokatę, za co należą się im głębokie wyrazy uznania.

W trakcie finału RODEH-u trwały już przygotowania drugiej ekipy do zmagań w Regionalnym Turnieju Debat Historycznych organizowanych przez Łódzki Oddział IPN, który odbył się 12 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi. Wystąpiła w nim drużyna w składzie: Jakub Kisiel (Ic), Ołeksandr Mandryka-Stankewycz (Ic), Łukasz Okoński (IIb) oraz Michalina Poręba (Ib). Reprezentanci „Bytnarówki” walczyli jak lwy z rywalami, którzy brali udział w tego typu debatach wielokrotnie. Ostatecznie zajęli piąte miejsce, za co należą się im gromkie brawa i wyrazy szacunku.

Te pierwsze zmagania debatowe pokazały, że uczniowie „Bytnarówki” posiadają wielki potencjał, który należy rozwijać i pielęgnować. Oksfordzka formuła debat jest bowiem najtrudniejsza i obwarowana wieloma przepisami. Obie drużyny sprawiły, że XXIX LO w  inauguracyjnych zmaganiach na tym polu zaznaczyło swoje miejsce, zarówno w regionie, jak na szczeblu krajowym.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.